Մարտի 29-ին Վայոց ձորի մարզ աշխատանքային այցի շրջանակներում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը այցելել էր նաեւ Ելփին գյուղ, զրուցել գյուղացիների հետ, ծանոթացել առկա հիմնախնդիրներին եւ խոստացել աջակցություն ցուցաբերել:
Ապրիլի 5-ին Ազգային ժողովի նախագահի հրավերով խորհրդարան էին այցելել Ելփին գյուղի մի խումբ բնակիչներ: Նրանց ընդունեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Ջերմ ու անկաշկանդ զրույցի ընթացքում գյուղացիները պատմեցին իրենց խնդիրների ու հոգսերի մասին: ԱԺ նախագահը, կարեւորելով գյուղի խնդիրների լուծումը, պատրաստակամություն հայտնեց աջակցել դրանց լուծմանը:
Հանդիպումից հետո Ելփինի գյուղապետ Խորեն Ավետիսյանը շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ նախագահի հրավերի ու ընդունելության  համար եւ հայտնեց, որ Հովիկ Աբրահամյանը, տեղեկանալով, որ գյուղը ոռոգման ջրի ներքին ցանցի խնդիր ունի, ԱԺ նախագահի ֆոնդից 3 մլն դրամ է տրամադրել: Խորհրդարանի ղեկավարի աջակցությամբ Ելփինը նաեւ 10 տոննա ազոտական պարարտանյութ կստանա: Ելփինցիները ԱԺ նախագահի մոտ բարձրացրել են նաեւ գյուղում ջրամբար կառուցելու հարցը: ԱԺ նախագահը խոստացել է մասնագետներ ուղարկել, որոնք կուսումնասիրեն դրա հնարավորությունը:
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ Ելփինի բնակիչները շրջեցին ԱԺ նիստերի դահլիճում, այնուհետեւ լուսանկարվեցին խորհրդարանի ղեկավարի հետ:

В рамках  рабочей поездки 29 марта в область Вайоц Дзор Председатель НС Овик Абраамян побывал также в селе Елпин, где побеседовал с жителями, ознакомился с волнующими сельчан вопросами, обещал посодействовать им в решении насущных проблем.
5 апреля по приглашению Председателя НС парламент посетила группа жителей села Елпин. В ходе теплой и искренней беседы с елпинцами  спикер парламента О.Абраамян подчеркнул важность разрешения проблем сельчан и пообещал по мере возможности поддержать их.
После встречи староста села Елпин Х.Аветисян поблагодарил Председателя НС за приглашение и теплый прием и ознакомил спикера с существующими в селе проблемами, в частности во внутренней системе орошения. Из фонда Председателя НС на нужды села выделено 3 млн драмов, оказана помощь в реализации  ряда других насущных вопросов и проектов.
Вместе с Председателем НС О.Абраамяном сельчане ознакомились с залом заседаний парламента, затем сфотографировались вместе  с главой НС.